Címlap Programok Programok 2011. Prevenciós célú előadás az emberkereskedelemről

Prevenciós célú előadás az emberkereskedelemről

A felelősségi programhoz kapcsolódóan, 2010 végétől kezdődően, az Extrém Generáció Egyesülettel közösen osztályfőnöki órákat, illetve prezentációkat tartunk a fiatalokat veszélyeztető emberkereskedelem, szexrabszolgaság témakörében. A fiatalok információt kaptak a modernkori rabszolgaság formáiról, az emberkereskedelem fogalmáról, az áldozattá válás körülményeiről, az emberkereskedelem elleni küzdelem lehetséges eszközeiről. Legutóbb a Kodolányi szakközépiskola egyik osztályában volt hasonló előadás az osztályfőnöki óra keretében. Az emberkereskedelem egy olyan szervezett illegális ipar, amelyben minden nemzet érintve van. A társadalmi felelősségvállalás (CSR) egyik lehetséges témaköre. Miközben a statisztikák sokkolóan hathatnak, fontos észben tartani, hogy minden egyes szám mögött konkrét emberélet húzódik.